Teslimat / Kargo

Teslimat / Kargo

Ürünleriniz sipariş sürecinde seçmiş olduğunuz özelliklere göre üretildikten sonra ürün sayfasında belirtilen süre içerisinde baskı işlemini gerçekleştiren matbaa tarafından tarafınıza gönderilmeye çalışılır. Belirtilen kargo tarihleri, iş gününde (hafta sonu ve resmi tatiller hariç) tarafınızdan baskı onayı verilmesi halinde geçerli olacak tahmini tarihlerdir.

Ürünleriniz Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo aracılığı ile anlaşmalı olarak gönderilir. Bu gönderim şeklinin dışında bir teslimat yöntemi kesinlikle uygulanmaz.

Siparişinizde teslimat sırasında kargo da oluşabilecek yırtık, dağınık veya başka herhangi bir nedenle hasar görmüş paketler için kargo görevlisine hasar tutanağı tutturmalısınız. Kargo şirketi tarafından Tutanak tutulmaması halinde hasarlı paketi teslim almadan kargo görevlisine iade ediniz.

Siparişleriniz ile ilgili herhangi bir sorunuz olması durumunda WhatsApp destek hattımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kargo Süreci Hakkında Bilmeniz Gerekenler;

a) Riva Medya, web ve grafik tasarım ofisidir. Bünyesinde matbaa bulunmamaktadır. Baskı kalitesi konusunda kendini kanıtlamış matbaalar ile çalışmaktayız. Ofset / Dijital Baskı siparişlerinizde grafik tasarımı tarafımızca gerçekleştirilen tasarımlarınız baskı onayınız sonrası anlaşmalı olduğumuz matbaalara gönderilerek baskı işlemi yapılmaktadır. Siparişinizin paketlenerek adresinize gönderimi yine baskı işlemini yapan matbaa tarafından anlaşmalı kargo firması ile sağlanmaktadır.

b) Ürünleriniz kargoya verildikten sonra yaşanabilecek problemlerde en hızlı çözüm; kargo firması (Aras Kargo: 444 25 52 – Sürat Kargo: 0850 202 02 02 – Yurtiçi Kargo: 444 99 99 ) ile görüşmek olacaktır. Yine de böyle durumlarda çözümü hızlandırmak adına biz elimizden gelenin en iyisini sizin memnuniyetiniz için yapıyor olacağız.

c) Kargo firması, siparişte belirtmiş olduğunuz adreste sizi bulamazsa ürünleriniz bölgenizdeki kargo şubesine geri götürülür. 3 gün içerisinde ürünlerinizi şubeden teslim almamanız halindeyse ürün kargo firması tarafından gönderimi yapan matbaaya geri iade edilir. Geri iadesi olan kargonuzun tekrar gönderimini talep ettiğiniz taktirde (geliş-gidiş) kargo ücretini ödemeniz gerekmektedir.

d) Siparişinizi, kargo firmalarının sadece haftanın belirli günleri adrese teslim gidilen yerler listesinde bulunan bir adrese istemeniz durumunun da yaşanabilecek gecikmelerde sorumluluk size ait olacaktır.

e) Kargo firmasının adrese teslimat bölgesi dışında bulunan yerler, araçla teslimat yapılamayacak kadar şehirden uzak bölgeler, askeri üs ve askeri lojman gibi güvenlik nedeniyle giriş yapılamayan bölgelerde kargo firmaları tarafından adrese teslimat yapılamamaktadır. Adresiniz için bu durumlar söz konusu ise ürünlerinizi farklı bir adrese istemelisiniz veya ürününüzün bölgenizdeki kargo şubesinden elden teslim almalısınız. Aksi takdirde yaşanabilecek gecikme ve aksaklıklarda sorumluluk size ait olacaktır.